Lidhje

Krimet e komunizmit dhe ndikimi në shoqërinë e sotme


Krimet e komunizmit dhe ndikimi në shoqërinë e sotme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Në Tiranë, Autoriteti për Informimin mbi Dosjet e Sigurimit dhe disa institute të tjera studimore po zhvillojnë një konferencë ndërkombëtare mbi krimet e diktaturës komuniste. Studiuesit thanë se pasojat e këtyre krimeve ende ndihen në shoqërinë shqiptare, ku vazhdon indoktrimi dhe diskriminimi.

XS
SM
MD
LG