Lidhje

FBI heton pretendimet për të njollosur zotin Mueller


Byroja Federale e Hetimeve (FBI) po heton rreth pretendimeve të një gruaje, identiteti i së cilës nuk është bërë publik, se i janë ofruar 20 mijë dollarë me qëllimin për të akuzuar Prokurorin e Posaçëm Robert Mueller për sulm seksual.

Zoti Mueller po heton nëse zyrtarët e fushatës presidenciale të zotit Trump kanë bashkëpunuar në mënyrë të fshehtë me Rusinë me qëllimin për të ndërhyrë në zgjedhjet e vitit 2016, si dhe nëse zoti Trump u përpoq të pengonte procesin hetimor.

Sipas medias amerikane, gruaja në fjalë ka thënë se aktivisti republikan dhe komentatori radiofonik i krahut të djathtë Jack Burkman, i ka ofruar asaj para për të deklaruar se zoti Mueller e ka sulmuar seksualisht dekada më parë (në vitet ‘70) gjatë periudhës kur ata punonin bashkë në FBI.

Zoti Burkman mohon të ketë gisht në këtë çështje. Të martën në një postim në mediat sociale ai shkruante se në mesditën e 1 nëntorit, do të publikonte viktimën e parë të sulmeve seksuale të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG