Lidhje

Martesat e hershme në Shqipëri


Martesat e hershme në Shqipëri
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:05:59 0:00

Martesat e hershme konsiderohen nga të gjitha konventat për mbrojtjen e të drejtave të fëmijëve, dhunë me bazë gjinore dhe shkelje e të drejtave të tyre. Por kjo nuk i ka penguar aspak disa vende të ndryshme, përfshirë dhe Shqipërinë, ta lejojnë atë me vendim gjykate, nën moshën 18 vjeç.

XS
SM
MD
LG