Lidhje

Australi: Sulm me thikë në Melburn


premten qytetin australian Melburnit n person goditi me thikë disa persona tjerë duke vrarë njërin prej tyre.

Policia beson se sulmi Melburn, qyteti i dytë i madh i Australisë është i lidhur me terrorizmin. Komanda kundër terrorizmit po udhëheq hetimet mbi ngjarjen.

Autoritetet thanë se i dyshuari, tashmë i vdekur, ishte me origjinë nga Somalia dhe një personazh i njohur për policinë.

Policia hapi zjarr ndaj dyshuarit ndërsa ai u kishte drejtuar thikën dy efektivëve saj sheshin kryesor qytetit. Autori i sulmit vdiq spital.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG