Lidhje

Protestë kundër shembjes së banesave në Tiranë


Protestë kundër shembjes së banesave në Tiranë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

Në Tiranë, disa qindra protestues u mblodhën para bashkisë, duke kundërshtuar projektet që parashikojnë shembjen e shtëpive të tyre në Unazën e Re. Ata po kërkojnë mbrojtje dhe kompensime, ndërsa kryetari i bashkisë, Erjon Velija, tha se projekti do të vazhdojë të zbatohet.

XS
SM
MD
LG