Lidhje

Haradinaj: Taksa kundër Serbisë përgjigje ndaj trysnisë së saj kundër Kosovës


Haradinaj: Taksa kundër Serbisë përgjigje ndaj trysnisë së saj kundër Kosovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se taksa për prodhimet nga Serbia është përgjigje ndaj trysnisë së saj kundër Kosovës dhe se kjo, sipas tij mund të kalojë në masa më drastike. Por, ky vendim i qeverisë ka ngjallur reagime të shumta tek ndërkombëtarët dhe Serbia e cila ka thënë se nuk do të ketë vazhdim bisedimesh në Bruksel nëse nuk hiqet taksa.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG