Lidhje

Senatori McCain nderohet me Çmimin “Magnitsky” për të drejtat e njeriut


Senatori McCain nderohet me Çmimin “Magnitsky” për të drejtat e njeriut
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Senatori i ndjerë amerikan John McCain u nderua pas vdekjes me Çmimin për të Drejtat e Njeriut Sergei Magnitsky 2018. Çmimi u jepet personave që kanë luftuar për të drejtat e njeriut në Rusi dhe mbart emrin e një juristi që u vra në një burg të Moskës në vitin 2009

XS
SM
MD
LG