Lidhje

Komunat veriore të Kosovës shkëpusin komunikimin me Prishtinën


Komunat veriore të Kosovës shkëpusin komunikimin me Prishtinën
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Katër kryetarët e komunave veriore të Kosovës të banuara me shumicë serbe dhanë sot dorëheqje nga postet e tyre dhe shpallën shkëputjen e të gjitha komunikimeve me Prishtinën. Vendimi pasoi ngritjen taksës në 100 për qind për mallrat serbe nga ana e qeverisë së Kosovës.

XS
SM
MD
LG