Lidhje

Lufta kundër virusit HIV dhe Sidës në Shkodër


Lufta kundër virusit HIV dhe Sidës në Shkodër
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Virusi HIV dhe Sida po shtrihen edhe në komunitetet e vogla dhe tradicionalisht konservatore në mënyrën e jetesës. Në veprimtaritë e zhvilluara në Shkodër nga Drejtoria e Shëndetit Publik dhe Kryqi i Kuq Shqiptar u theksua nevoja e fuqizimit të fushatës parandaluese, sidomos tek të rinjtë

XS
SM
MD
LG