Lidhje

Xhorxh Herbert Uoker Bush


Xhorxh Herbert Uoker Bush
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Presidenti i 41-të amerikan, një republikan që shërbeu një mandat nga viti 1989 në vitin 1993, mbahet mend për dëbimin e trupave pushtuese irakiane nga Kuvajti dhe për përpjekjet drejt një marrëveshjeje paqësore në Lindjen e Mesme

XS
SM
MD
LG