Lidhje

Protesta e studentëve në Shqipëri


Protesta e studentëve në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Në Tiranë dhe qytete të tjera të Shqipërisë u zhvilluan të shtunën për të katërtën ditë protesta të studentëve, që kërkojnë shkurtimin e tarifave universitare. Ata kërkuan përmirësim të kushteve të studimit dhe jetesës, si dhe pjesëmarrje në institucionet menaxhuese të universiteteve.

XS
SM
MD
LG