Lidhje

Media Arkivi

Përse largohen shqiptarët nga vendet e tyre?


Përse largohen shqiptarët nga vendet e tyre?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:05:23 0:00

Në anketën botërore të Organizatës Gallup, 60% e pjesëmarrësve nga Shqipëria shprehen se do të donin të largoheshin; Kosova renditet e trembëdhjeta me 46%. Mes shteteve të Evropës, Kosova dhe Shqipëria ishin vendet me përqindjen më të lartë përsa i përket dëshirës për imigrim.

XS
SM
MD
LG