Lidhje

Komuniteti shqiptar i Uashingtonit feston Krishtlindjen


Komuniteti shqiptar i Uashingtonit feston Krishtlindjen
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:05 0:00

Komuniteti shqiptar i zonës së Uashingtonit kremtoi në këtë prag Krishtlindjesh me një meshë në gjuhën shqipe. Mesha, e cila u mbajt nga ambasadori i Vatikanit në Shqipëri Charles Brown, iu kushtua gjithashtu dy figurave të rëndësishme të kombit, Gjergj Kastriot Skënderbeut dhe Nënë Terezës.

XS
SM
MD
LG