Lidhje

Thaçi: Kosova e gatshme për arritjen e marrëveshjes me Serbinë


Thaçi: Kosova e gatshme për arritjen e marrëveshjes me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Thaçi: Kosova e gatshme për arritjen e marrëveshjes me Serbinë

Presidenti Hashim Thaçi tha sot se Kosova është e gatshme për bisedime dhe arritjen e një marrëveshje përfundimtare me Serbinë e cila sipas tij do të bekohej nga presidenti amerikan Donald Trump. Ai i bëri këto komente në fjalimin e tij vjetor në Parlamentin e Kosovës, ku bëri thirrje edhe për bashkim të forcave politike përballë bisedimeve me Serbinë. Kosova e Serbia janë përfshirë në procesin e bisedimeve për të arritur një marrëveshje përfundimtare për normalizimin e marrëdhënieve, por ato mbeten të pezulluara për shkak të tensioneve ndërmjet të dyja palëve. Më hollësisht njofton korrespodenti ynë, Leonat Sheh

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG