Lidhje

Shqetësim për krimet ndaj grave e vajzave shqiptare


Krimet ndaj grave dhe vajzave në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Ditët e para të këtij viti shoqëria shqiptare u trondit nga disa vrasje rresht të grave dhe vajzave në familje. Një nënë e re dhe motra e saj humbi jetën nga bashkëshorti në Ballsh. Një vajzë e re humbi jetën nga babai në Korfuz dhe më herët një vajzë e re humbi jetën me armë zjarri në periferi të Tiranës. Sociologët pohojnë se këto krime janë dëshmi e një shkatërrimi struktural të shoqërisë shqiptare. Korrespondenti ynë, Ilirian Agolli, njofton nga Tirana.

Krimet ndaj grave dhe vajzave në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG