Lidhje

Shkodra përkujton demostratën për rrëzimin e busit të Stalinit


Shkodra përkujton demostratën për rrëzimin e busit të Stalinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Në Shkodër u përkujtua sot demonstrata e heshtur e 14 janarit e vitit 1990, e cila synonte rrëzimin e bustit të diktatorit Stalin, vendosur në qendër të këtijqyteti. Demonstrata pati jehonë në mbarë vendin dhe u shoqërua me protesta të ngjashme në disa qytete të Shqipërisë.

XS
SM
MD
LG