Lidhje

20 vjetori i masakrës së Reçakut


20 vjetori i masakrës së Reçakut
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Në Kosovë po shënohet njëzet vjetori i ngjarjeve në fshatin Reçak, ku forcat serbe vranë 45 shqiptarë. Ambasadori William Walker, që drejtonte Misionin Verifikues të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, i cilësoi vrasjet në Reçak si masakër dhe krim kundër njerëzimit.

XS
SM
MD
LG