Lidhje

20 vjetori i masakrës së Reçakut në Kosovë


20 vjetori i masakrës së Reçakut
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Në Kosovë po shënohet njëzet vjetori i ngjarjeve në fshatin Reçak të komunës së Shtimes, ku forcat serbe vranë 45 shqiptarë. Ambasadori William Walker, që drejtonte atëbotë Misionin Verifikues të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, i cilësoi vrasjet në Reçak si masakër dhe krim kundër njerëzimit. Kjo ngjarje e cila që cilësuar si një nga masakrat më të rënda, shënoi një pikë kthese në luftën e Kosovës.

20 vjetori i masakrës së Reçakut
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG