Lidhje

Shqipëri: Zëri i gruas në sferën publike


Shqipëri: Zëri i gruas në sferën publike
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:38 0:00

Zëri i gruas në Shqipëri ka ardhur duke u forcuar, edhe si pasojë e vendosjes me ligj të kuotave gjinore në parlament dhe këshilla bashkiakë. Politologët vërejnë se shpesh gratë janë përdorur nga politika për efekt shifrash dhe më pas janë detyruar të tërhiqen për t’i lënë vendin burrave.

XS
SM
MD
LG