Lidhje

Tiranë: NATO nis projektin e bazës ajrore të Kuçovës


Tiranë: NATO nis projektin e bazës ajrore të Kuçovës
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Në Tiranë, ushtria shqiptare dhe NATO-ja shënuan nisjen e projektit të Aleancës për modernizimin e bazës ajrore të Kuçovës. NATO-ja pritet të investojë rreth 51 milionë dollarë në përmirësimin e infrastrukturës së kësaj baze ushtarake, e cila do të mbështesë sigurinë e rajonit.

XS
SM
MD
LG