Lidhje

Banorët kundër projektit të kompanisë "Shell Albania"


Banorët kundër projektit të kompanisë "Shell Albania"
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

“Shell Albania” u përball me kundërshtime të banorëve të Gjirokastrës ndaj një programi vrojtimi sizmik për kërkime hidrokarburesh. Banorë të Pogonit nuk e lejuan mbajtjen e dëgjesës dhe në Sheper të Zagorisë pati reagime të forta ndaj projektit që cënon sipas tyre ardhmërinë turistike të zonës.

XS
SM
MD
LG