Lidhje

Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e votave në Shqipëri


Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e votave në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:06 0:00

Dhjetra përgjime dhe dokumente të siguruara nga BIRN përmes dy hetimeve në Prokurorinë e Krimeve të Rënda hedhin dritë mbi përfshirjen e krimit të organizuar në episode të blerjes së votave në Durrës, Kavajë, Lezhë dhe Dibër, ndërkohë që Shqipëria po shkon drejt një procesi të ri zgjedhor.

XS
SM
MD
LG