Lidhje

Kosovë, vazhdojnë debatet për çështjen e tarifave ndaj Serbisë


Kosova po e mbyll javën në kërkim të zgjidhjes për çështjen e tarifave dhe procesit të bisedimeve për një marrëveshje normalizimi me Serbinë, tema që kanë ngjallur mospajtime brenda koalicionit qeverisës dhe udhëheqësve të institucioneve.

Dallimet dolën në pah, pasi Shtetet e Bashkuara kërkuan me forcë pezullimin e tarifave, si një masë e nevojshme për të rimëkëmbur procesin e bisedimeve Kosovë – Serbi, të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian. Kronikën e mëposhtme e përgatiti korrespondenti i Zërit të Amerikës, Leonat Shehu.

Kosovë, vazhdojnë debatet për taksën ndaj Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG