Lidhje

Intervistë me Vasfije Krasniqi Goodman dhe Feride Rushitin


Intervistë me Vasfije Krasniqi Goodman dhe Feride Rushitin
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:34 0:00

Vasfije Krasniqi Goodman thotë se të mbijetuarat e dhunës seksuale në luftën e Kosovës duhet të flasin që ta kuptojë bota se çfarë kanë bërë forcat serbe. Feride Rushiti thotë se pas kompensimeve, objektivi është që fajtorët të dalin para drejtësisë. Ato folën nga Nju Jorku me Zërin e Amerikës.

XS
SM
MD
LG