Lidhje

Maqedonia nënshkruan Protokollin për anëtarësim në NATO


Maqedonia nënshkruan Protokollin për anëtarësim në NATO
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

NATO nënshkroi Protokollin me Republikën e Maqedonisë së Veriut për anëtarësimin e saj në Aleancë, si vendi i tridhjetë. 29 ambasadorë dhe përfaqësues të vendeve anëtare të NATO-s e nënshkruan Protokollin.

XS
SM
MD
LG