Lidhje

Pushimet e padrejta nga puna, miliona euro nga buxheti


Pushimet e padrejta nga puna, miliona euro nga buxheti
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Qendra e Studimeve INFOCIP publikoi sot një studim mbi marrëdhëniet e punës, sipas të cilit, rreth 30% të ngarkesës në gjykatat administrative dhe 60% të çështjeve në Gjykatën e Lartë në tre vitet e fundit e zënë punësimet dhe shkarkimet nga puna.

XS
SM
MD
LG