Lidhje

Surroi: Rambujeja, ndër momentet e ndritura për popullin shqiptar


Surroi flet për rëndësinë e Konferencës së Rambujesë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Publicisti Veton Surroi, thotë se konferenca e Rambujesë ishte një nga momentet më të ndritura për popullin shqiptar, ngaqë për herë të parë Kosova po merrte pjesë ne një konferencë të drejtuar nga fuqitë e mëdha e ku po vendosej për fatin e saj. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zoti Surroi, kujton periudhën e negociatave të vështira të Rambujesë, ndërsa vlerëson se njëzet vjet më pas, me gjithë arritjet, Kosova po përballet me tema të vështira, që rrezikojnë ta zhvlerësojnë statusin dhe territorin e saj.

Surroi flet për rëndësinë e Konferencës së Rambujesë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG