Lidhje

Kërkohen hetime për varrezën e të burgosurve politikë


Kërkohen hetime për varrezën e të burgosurve politikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Shoqata Antikomuniste e të Përndjekurve politikë dhe Autoriteti për Informim për Dokumentet e ish Sigurimit të Shtetit kërkojnë hetim për një varrezë në shpatin e Kalasë së Gjirokastrës, që sipas dëshmive historike, u përket të burgosurve politike, të cilëve nuk u janë gjetur eshtrat.

XS
SM
MD
LG