Lidhje

Kanceri i gjirit në Shqipëri, 30 vjet në rritje


Kanceri i gjirit në Shqipëri, 30 vjet në rritje
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:48 0:00

Në Shqipëri kanceri i gjirit ka tendencë në rritje. Ai prek afro 600 gra dhe vajza në vit, prej të cilave një e treta humb jetën. Kjo betejë për jetën bëhet edhe më e vështirë për paceintet me mundësi ekonomike të pakta, pasi kostoja e kurimit është mjaft e lartë.

XS
SM
MD
LG