Lidhje

Shqipëri, ende pa ndëshkim krimet e komunizmit


Takim në Shkodër, në fokus krimet e komunizmit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

"Antikomunizmi-histori dhe aktualitet" ishte tema e takimit të zhvilluar sot në Shkodër nga Shoqata antikomuniste e ish të burgosurve politikë të Shqipërisë dhe Fondacionit gjerman "Konrad Adenauer", ku u vu në dukje fakti se, në Shqipëri ende nuk janë dënuar krimet e komunizmit. I pranishëm në këtë veprimtari ishte edhe Kryetari Federal i Unionit të Shoqatave të Viktimave të Tiranisë Komuniste, Dieter Dombrowski, i cili solli përvojën gjermane në trajtimin e krimeve të periudhës komuniste.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG