Lidhje

Forum mbi kujtesën dhe demokracinë


Forum për kujtesën dhe demokracinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Në Gjirokastër u mbajt të premten një Forum mbi kujtesën dhe demokracinë, në 28 vjetorin e grevës së studentëve të Universitetit të këtij qyteti. Studiuesit vlerësuan rolin që ka reflektimi mbi disa ngjarje, siç ishin protestat studentore për të përmirësuar standartet demokratike të Shqipërisë. Sipas studiuesve, krizat e shpeshta politike në vend reflektojnë zhvillimin e pakët në shoqërinë shqiptare të mendimit demokratik dhe reagimit kur liria kufizohet. Korrespondenti ynë Raimond Kola përgatiti një kronikë:

Forum për kujtesën dhe demokracinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG