Lidhje

Kosovë, debatohet platforma për bisedime me Serbinë


Kosovë, debatohet platforma për bisedime me Serbinë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Në Kosovë, partitë politike në pushtet dhe ato në opozitë po vazhdojnë të kenë qëndrime të kundërta rreth mënyrës së udhëheqjes së bisedimeve me Serbinë. Këto qëndrime u shfaqën sërish gjatë debatit në Komisionin për punë të Jashtme të parlamentit të Kosovës, ku u shqyrtua platforma për bisedime me Serbinë, në një kohë kur ky proces mbetet i pezulluar për shkak se Beogradi kushtëzon vazhdimin e tyre me heqjen e tarifave ndaj mallrave serbe që qeveria e Kosovës i vendosi në nëntor të vitit të kaluar.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG