Lidhje

Harry Bajraktari rrëfen për Rambujenë


Harry Bajraktari rrëfen për Rambujenë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Këtë muaj mbushen 20 vjet nga konferenca e mbajtur në Rambuje afër Parisit, ku një delegacioni të Jugosllavisë dhe një tjetri që përfaqësonte shqiptarët e Kosovës iu ofrua nga komuniteti ndërkombëtar të nënshkruanin një marrëveshje për paqe, që do t’i jepte fund krizës humanitare në Kosovë.

XS
SM
MD
LG