Lidhje

Në kujtim të gjuhëtarit Eric Hamp


Në kujtim të gjuhëtarit Eric Hamp
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:59 0:00

Më 17 shkurt, bota shkencore humbi gjuhëtarin e madh amerikan Eric Hamp, një ndër autoritetet e studimeve të indoeuropianishtes, i cili interesohej sidomos për gjuhët kelte dhe gjuhën shqipe. Ai ishte 98 vjeç dhe ka punuar për shumë dekada në Universitetin e Çikagos.

XS
SM
MD
LG