Lidhje

Veseli: Çdo qeveri mund të bjerë por jo të largohen amerikanët nga Kosova


Veseli: Çdo qeveri mund të bjerë por jo të largohen amerikanët nga Kosova
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Shtetet e Bashkuara tashmë kanë ndërmarr veprime ndëshkuese dhe javën që lamë pas u ngritën shqetësime për mundësinë e largimit të rreth 650 trupave amerikane që shërbejnë në kuadër të forcave paqeruajtëse të NATO-s, prania e të cilëve shihet si thelbësore për sigurinë e Kosovës.

XS
SM
MD
LG