Lidhje

Bisedimet Kosovë-Serbi dhe sfidat e arritjes së unitetit


Bisedimet Kosovë-Serbi dhe sfidat e arritjes së unitetit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Parlamenti i Kosovës mblidhet të enjten në një seancë të jashtëzakonshme për të debatuar platformën e bisedimeve me Serbinë, të cilat tash për tash janë të pezulluara për shkak të tensioneve ndërmjet palëve dhe tarifave të qeverisë së Kosovës ndaj mallrave serbe. Gjatë një debati në Prishtinë mbi procesin e bisedimeve u tha se mungesa e një pajtimi në shkallë të gjerë rreth bisedimeve po e dëmton pozitën negociuese të Kosovës.

Bisedimet Kosovë-Serbi dhe sfidat e arritjes së unitetit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG