Lidhje

Hand: Një marrëveshje e nxituar mes Kosovës dhe Serbisë, do të kishte pasoja


Hand: Një marrëveshje e nxituar mes Kosovës dhe Serbisë, do të kishte pasoja
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:53 0:00

Robert Hand, këshilltar politik i Komisionit të Helsinkit thotë se Shtetet e Bashkuara nuk duhet të ngusin Kosovën dhe Serbinë që të arrijnë një marrëveshje brenda vitit. Zoti Hand tha se nuk është dakord me idenë e ndryshimit të kufijve. Ai e quajti gabim taktik tarifën 100 për qind ndaj Serbisë.

XS
SM
MD
LG