Lidhje

Libri i ri i Tonin Çobanit, "Mitologji Shqiptare"


Libri i ri i Tonin Çobanit, "Mitologji Shqiptare"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Studiuesi i jetës dhe veprës së Gjergj Fishtës, Tonin Çobani, ka botuar së fundmi librin “Mitologji Shqiptare”. Ai thotë se mitet kanë një rëndësi të veçantë në kulturën kombëtare dhe si të tilla duhen studiuar dhe ruajtur.

XS
SM
MD
LG