Lidhje

Gjirokastër: Kampionat për fluturimet sportive


Fluturimet sportive nxisin turizmin në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Fluturimet sportive nxisin turizmin në Shqipëri

Pilotë të aeronautikës nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe Mali i Zi po zhvillojnë në Gjirokastër një kampionat kombëtar të fluturimeve nga ajri. Sipas organizatorëve Lugina e Drinos është një nga hapësirat më të mira për këtë sport dhe aktivistët thonë se duhet ruajtur nga ndërtimet. Fluturimet nga ajri krahas tërheqjes së mjaft prej pilotëve shërbejnë sidomos për të nxitur turizmin në hapësirat shqiptare. Korrespondenti ynë Raimond Kola sjell hollësitë:

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG