Lidhje

Monumentet e trashëgimisë kulturore në Malësi


Monumentet e trashëgimisë kulturore në Malësi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Zona e Malësisë në Malin e Zi është e njohur për trashëgiminë historike dhe arkeologjike, që datojnë nga koha ilire. Evidentimi dhe mbrojtja e këtyre monumenteve kulturore është e një rëndësie të veçantë pasi paraqet identifikimin dhe dokumentimin e historisë dhe të kulturës së zonës së Malësisë.

XS
SM
MD
LG