Lidhje

Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin


Burgim i përjetshëm për Radovan Karaxhiçin
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Ish udhëheqësi i serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua më burgim të përjetshëm. Dhoma e Apelit e Mekanizmit që trashëgoi Gjykatën për Krime Luftë , hodhi poshtë ankesat e tij dhe e dënoi me burgim të përjetshëm për gjenocid, krime kundër njerëzimit dhe shkelje të zakoneve të luftës.

XS
SM
MD
LG