Lidhje

Përkujtohet udhëheqësi i kryengritjes antikomuniste të Kelmendit, Prek Cali


Përkujtohet atdhetari Prek Cali
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Të hënën u përkujtua në Shkodër prijësi dhe luftëtari popullor, udhëheqësi i kryengritjes antikomuniste të Kelmendit, Prek Cali, i cili u pushkatua nga rregjimi komunist me 25 mars të vitit 1945.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG