Lidhje

Media Arkivi

Mos-kthimi i pronave të shtetëzuara nga regjimi komunist


Mos-kthimi i pronave të shtetëzuara nga regjimi komunist
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Një numër i madh pronarësh nuk arrijnë të marrin pronat e tyre qysh nga fillimi i viteve 90 e deri sot, duke u endur nëpër gjykata. Një nga rastet është edhe prona e familjes Sotir Pluska dhe tragshëgimtarëve të tij Xhaçka, sot me shtetësi amerikane, që i kanë filluar përpjekjet para 23 vjetësh.

XS
SM
MD
LG