Lidhje

Takim Tsipras-Zaev në Shkup


Takim Tsipras-Zaev në Shkup
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Kryeministri Alexis Tsipras ndodhet në Shkup, në atë që shënon vizitën e parë të një kryeministri grek në vendin fqinj. Shkupi dhe Athina i dhanë fund mosmarrëveshjeve dhjetra vjeçare me zgjidhjen e problemit të emrit të Maqedonisë qershorin e vitit të kaluar në rajonin e Prespës.

XS
SM
MD
LG