Lidhje

Banka Botërore, Shqipëria të përparojë me reformat


Banka Botërore, Shqipëria të përparojë me reformat
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Në Tiranë, Banka Botërore tha se rritja ekonomike e Shqipërisë mund të rishikohet këtë vit për shkak të thatësirës. Eksperët pohuan se reformat strukturore dhe afrimi me BE-në duhen vazhduar si në Shqipëri edhe në rajon.

XS
SM
MD
LG