Lidhje

BB: Kosova me rritje ekonomike 4,4 për qind për vitin 2019


BB: Kosova me rritje ekonomike 4,4 për qind për vitin 2019
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Përfaqësuesit e Bankës Botërore thanë se ekonomia e Kosovës gjatë vitit 2019 pritet të rritet me 4.4 për qind, e nxitur kryesisht nga investimet publike dhe private. Në raport thuhet se sfidë për Kosovën mbetet krijimi i vendeve të reja të punës dhe shpenzimet e larta publike.

XS
SM
MD
LG