Lidhje

Opozita dhe bisedimet me Serbinë


Opozita në Kosovë kërkon zgjedhje para vazhdimit të bisedimeve me Serbin
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Opozita në Kosovë kërkon zgjedhje para vazhdimit të bisedimeve me Serbin

Në Kosovë, partitë opozitare bën thirrje sot që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme për të siguruar legjitimitetin e munguar politik përballë bisedimeve me Serbinë. Opozita në Kosovë vazhdon të kundërshtojë qasjen e institucioneve të vendit përball bisedimeve me Serbinë. Udhëheqësit e koalicionit qeverisës thonë ndërkaq se Kosova tashmë është më e fuqishme në bisedimet me Serbinë, proces ky që mbetet i pezulluar për shkak të tarifave ndaj mallrave serbe. Më hollësisht njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.

XS
SM
MD
LG