Lidhje

Hooper: Marrëdhëniet Kosovë-SHBA në nivelin më të ulët në 20 vjet


Hooper: Marrëdhëniet Kosovë-SHBA në nivelin më të ulët në 20 vjet
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:19 0:00

James Hooper, analist me përvojë i Ballkanit thotë se marrëdhëniet mes Kosovës dhe SHBA janë në nivelin më të ulët në 20 vjet për shkak të tarifave. Ish-zyrtari i DASH tha se negociatat me Serbinë duhen parë në këndvështrimin e ndërtimit të një marrëdhënieje dhe jo një transaksioni.

XS
SM
MD
LG