Lidhje

Thaçi në Bruksel kërkon shpejtimin e liberalizimit të vizave


Presidenti Thaçi në Bruksel kërkon përshpejtimin e liberalizimit të vizave për Kosovën
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi takoi sot në Bruksel Presidentin e Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe Komisionarin e Bashkimit Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn. Përmes një njoftimi për media, zyra e presidentit bën të ditur se ai ka kërkuar përshpejtimin e procesit të liberalizimit të vizave për Kosovën, duke i cilësuar të pakuptimta e të papranueshme vonesat në këtë proces.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG