Lidhje

Parlamenti i Kosovës krijoi komision kundër krimeve të luftës dhe gjenocidit nga Serbia


Parlamenti i Kosovës krijoi komision kundër krimeve të luftës dhe gjenocidit nga Serbia
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Në Kosovë, parlamenti miratoi krijimin e një komisioni të veçantë për siç u tha, dënimin e krimeve të luftës dhe gjenocidin e ushtruar nga shteti serb ndaj popullatës së pafajshme në Kosovë.

XS
SM
MD
LG